Artykuł sponsorowany

Jak dobrać odpowiednią ortezę?

Jak dobrać odpowiednią ortezę?

Ortezy to niezastąpione narzędzia w procesie rehabilitacji i leczeniu różnych schorzeń. Ich wybór może być jednak trudny, zwłaszcza dla osób, które po raz pierwszy muszą się z nimi zmierzyć. W tym artykule dowiesz się, jak dobrać odpowiednią ortezę i gdzie można ją kupić na warszawskim Targówku.

Rodzaje ortez i ich zastosowanie

Ortezy można podzielić na kilka kategorii ze względu na ich zastosowanie. Ortezy stawu skokowego, kolana, biodra, kręgosłupa czy nadgarstka to tylko niektóre z nich. Każda z tych grup ma swoje szczególne przeznaczenie – na przykład ortezę stawu skokowego stosuje się w przypadku kontuzji więzadeł, a ortezę kręgosłupa – przy problemach z krążkiem międzykręgowym. Ważne jest, aby przed zakupem dowiedzieć się, jaki rodzaj ortez będzie najlepszy dla naszego schorzenia. Warto skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą, który pomoże nam w doborze odpowiedniego modelu.

Materiały i rozmiary

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze ortez, są materiały oraz rozmiary. Ortezy wykonane są z różnych materiałów, takich jak neopren, termoplastyczne tworzywa czy tkaniny oddychające. Każdy z nich ma swoje zalety i wady, dlatego warto zastanowić się, który będzie dla nas najbardziej komfortowy. Jeśli chodzi o rozmiar, to zazwyczaj producenci oferują kilka opcji do wyboru. Dobrze dobrana ortezę powinna być odpowiednio dopasowana do naszego ciała, ale nie za ciasna ani za luźna. Możemy skorzystać z pomocy specjalistów w sklepie medycznym, którzy pomogą nam w doborze odpowiedniego rozmiaru.

Sklep medyczny na Targówku – gdzie kupić ortezę?

W sklepie medycznym na Targówku klienci mogą skorzystać z oferty licznych sklepów medycznych, które oferują szeroki wybór ortez. Warto odwiedzić takie miejsca jak Medort, OrtoMed czy Rehmedis. W tych sklepach znajdziemy nie tylko ortezę, ale także inne artykuły medyczne, takie jak wózki inwalidzkie, balkoniki czy poduszki ortopedyczne. Pracownicy sklepów są zazwyczaj dobrze przygotowani do doradztwa w zakresie doboru odpowiedniej ortez oraz jej prawidłowego użytkowania. Pamiętajmy jednak, że najlepiej wcześniej skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą, który pomoże nam w wyborze odpowiedniego modelu ortez.