Artykuł sponsorowany

Fizjoterapia - postaw na pomoc specjalistów

Fizjoterapia - postaw na pomoc specjalistów

Fizjoterapia to dziedzina medycyny, która zdobywa coraz większe uznanie wśród Polaków. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest rehabilitacja po urazach czy przewlekłych schorzeniach. Właściwie dobrana terapia może przyspieszyć powrót do pełnej sprawności i poprawić jakość życia pacjentów.

Kiedy warto udać się do fizjoterapeuty

Fizjoterapia to nie tylko rehabilitacja po urazach, ale także profilaktyka oraz leczenie wielu schorzeń. Warto udać się do specjalisty, jeśli odczuwamy ból czy dyskomfort w obrębie stawów, mięśni czy kręgosłupa. Fizjoterapeuta może pomóc także w przypadku przewlekłych schorzeń takich jak reumatoidalne zapalenie stawów czy choroba zwyrodnieniowa stawów. Ponadto terapia może być stosowana w leczeniu schorzeń neurologicznych, takich jak udar mózgu czy stwardnienie rozsiane.

Indywidualne podejście do pacjenta

Każdy pacjent jest inny, dlatego też fizjoterapeuta powinien podejść do niego indywidualnie. Na pierwszej wizycie specjalista dokładnie oceni stan zdrowia pacjenta oraz jego możliwości ruchowe. Następnie zostanie opracowany plan terapii, który będzie uwzględniał potrzeby i możliwości pacjenta. Ważne jest, aby terapia była dostosowana do wieku, kondycji fizycznej oraz ewentualnych przeciwwskazań. Dzięki temu pacjent będzie mógł osiągnąć najlepsze efekty w jak najkrótszym czasie - w tym pomaga fizjoterapia. Lesznowola i okolice to rejon działania specjalistów takich jak Postaw na Pilates.

Metody stosowane w fizjoterapii

W fizjoterapii stosuje się wiele różnorodnych metod leczenia. Jedną z nich jest kinezyterapia, czyli terapia ruchem. Polega ona na wykonywaniu ćwiczeń mających na celu przywrócenie pełnej sprawności ruchowej pacjenta. Inną popularną metodą jest terapia manualna, która polega na wykonywaniu przez terapeutę precyzyjnych ruchów na ciele pacjenta w celu przywrócenia prawidłowego funkcjonowania stawów i mięśni. W fizjoterapii wykorzystuje się także metody elektroterapii, tj. leczenie za pomocą prądów elektrycznych oraz hydroterapii, czyli leczenie za pomocą wody.