Artykuł sponsorowany

Czy warto zainwestować w okna PCV?

Czy warto zainwestować w okna PCV?

Czy warto zainwestować w okna PCV? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które planują wymianę stolarki okiennej w swoim domu czy mieszkaniu. Z jednej strony, okna PCV są znacznie tańsze od tradycyjnych drewnianych, z drugiej zaś – ich jakość i właściwości termoizolacyjne mogą być różne. Warto więc przyjrzeć się bliżej temu rozwiązaniu i sprawdzić, czy faktycznie jest ono opłacalne.

Właściwości termoizolacyjne okien PCV

Okna PCV charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi, dzięki czemu pozwalają na utrzymanie ciepła w pomieszczeniach nawet podczas mroźnych dni. Ich współczynnik przenikania ciepła (Uw) jest niższy niż w przypadku okien drewnianych, co oznacza lepszą izolację termiczną. Dodatkowo, okna PCV są wyposażone w systemy uszczelek, które zapewniają szczelność i ograniczają straty energii. Warto zwrócić uwagę na to, że im więcej komór ma profil okienny, tym lepsze parametry termoizolacyjne osiąga okno. Dlatego warto inwestować w okna o większej liczbie komór.

Długowieczność i łatwość konserwacji

Okna PCV są również bardzo trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg czy promieniowanie UV. Dzięki temu nie wymagają częstego malowania ani impregnacji, co jest konieczne w przypadku okien drewnianych. Wystarczy je regularnie czyścić i smarować zawiasy oraz okucia, aby cieszyć się ich niezawodnością przez wiele lat. Producent okien PCV deklaruje zwykle żywotność swoich produktów na około 30 lat, jednak z odpowiednią konserwacją mogą one służyć nawet dłużej.

Koszty zakupu i montażu

Jednym z głównych argumentów przemawiających za wyborem okien PCV są ich niższe koszty w porównaniu z oknami drewnianymi czy aluminiowymi. Producent okien PCV oferuje produkty, których cena może być nawet o 50% niższa niż w przypadku stolarki drewnianej, co sprawia, że są one atrakcyjną opcją dla osób poszukujących oszczędności. Montaż okien PCV również jest prostszy i tańszy niż montaż okien drewnianych, co dodatkowo obniża koszty inwestycji. Warto jednak pamiętać, że decydując się na tańsze okna, możemy narazić się na gorszą jakość wykonania i słabsze parametry termoizolacyjne. Dlatego warto zwrócić uwagę na renomowanych producentów i wybierać okna o odpowiednich certyfikatach.