Artykuł sponsorowany

Czy radiofrekwencja mikroigłowa może być wykonywana u każdego?

Czy radiofrekwencja mikroigłowa może być wykonywana u każdego?

Radiofrekwencja mikroigłowa to innowacyjna metoda odmładzania skóry, która zdobywa coraz większą popularność. Chociaż zabieg ten jest szeroko stosowany i uważany za bezpieczny, warto zastanowić się, czy może być wykonywany u każdej osoby. W tym artykule dowiesz się więcej o tej metodzie, jej wskazaniach oraz przeciwwskazaniach.

Na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa to nieinwazyjna metoda odmładzania skóry, która łączy w sobie zalety dwóch technologii - mikroigłowej terapii indukcji kolagenu (microneedling) oraz radiofrekwencji. Zabieg polega na wprowadzeniu do skóry specjalnych igieł emitujących fale radiowe, które powodują podgrzewanie tkanek i stymulację produkcji kolagenu oraz elastyny. W efekcie skóra staje się jędrniejsza, gładsza i młodsza. Radiofrekwencja mikroigłowa w Legionowie jest szczególnie polecana osobom zmagającym się z utratą jędrności skóry, zmarszczkami czy bliznami potrądzikowymi.

Wskazania do wykonania radiofrekwencji mikroigłowej

Radiofrekwencja mikroigłowa jest polecana przede wszystkim osobom, które chcą poprawić wygląd i kondycję swojej skóry. Zabieg ten może być stosowany w przypadku różnych problemów, takich jak zmarszczki, utrata jędrności skóry, blizny potrądzikowe, rozstępy czy cellulit. Ponadto, radiofrekwencja mikroigłowa może być stosowana jako terapia przeciwstarzeniowa, wspomagająca regenerację skóry i opóźniająca procesy starzenia. Warto zaznaczyć, że zabieg ten może być wykonywany na różnych partiach ciała, nie tylko na twarzy, ale również na szyi, dekolcie czy ramionach.

Przeciwwskazania do wykonania radiofrekwencji mikroigłowej

Mimo że radiofrekwencja mikroigłowa jest uważana za bezpieczną metodę odmładzania skóry, istnieją pewne przeciwwskazania do jej wykonania. Zabieg ten nie powinien być wykonywany u osób z chorobami autoimmunologicznymi, skłonnością do bliznowców czy keloidów oraz z aktywnymi infekcjami skórnymi. Ponadto, radiofrekwencja mikroigłowa nie jest polecana dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Warto również pamiętać, że przed rozpoczęciem serii zabiegów należy skonsultować się z lekarzem lub specjalistą, który oceni stan skóry i zdecyduje, czy radiofrekwencja mikroigłowa jest odpowiednia dla danej osoby.