Artykuł sponsorowany

5 rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę przy zakupie płyty indukcyjnej

5 rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę przy zakupie płyty indukcyjnej

Kupno płyty indukcyjnej to inwestycja, która może znacznie ułatwić codzienne gotowanie. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, aby wybrać urządzenie odpowiednie dla naszych potrzeb. Oto pięć kluczowych aspektów, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu płyty indukcyjnej.

Rodzaj płyty indukcyjnej

Pierwszym krokiem w wyborze płyty indukcyjnej jest zdecydowanie się na jej rodzaj. Na rynku dostępne są dwie główne grupy urządzeń – te wolnostojące oraz te do zabudowy. Płyty wolnostojące można postawić na dowolnym blacie i są łatwe w montażu, natomiast płyty do zabudowy wymagają specjalnego otworu w blacie kuchennym. Wybór zależy od indywidualnych preferencji oraz możliwości aranżacyjnych naszej kuchni.

Ilość i rozmieszczenie stref grzewczych

Kolejną ważną kwestią jest ilość oraz rozmieszczenie stref grzewczych na płycie indukcyjnej. Standardowo płyty indukcyjne z Lublina mają od dwóch do pięciu stref grzewczych, które mogą być różnej wielkości. Przed zakupem warto zastanowić się, jak często i ile potraw będziemy przygotowywać jednocześnie. Jeśli często gotujemy dla dużej liczby osób, warto zainwestować w płytę z większą ilością stref grzewczych.

Funkcje dodatkowe

Wiele płyt indukcyjnych oferuje różnorodne funkcje dodatkowe, które mogą ułatwić gotowanie. Przykłady takich funkcji to automatyczne wykrywanie naczyń, blokada panelu sterowania czy funkcja utrzymania ciepła. Warto zastanowić się, które z tych funkcji będą dla nas najbardziej przydatne i wybrać urządzenie z odpowiednimi opcjami.

Bezpieczeństwo

Płyty indukcyjne są uważane za bezpieczniejsze niż tradycyjne płyty gazowe czy elektryczne, jednak warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje bezpieczeństwa. Przykłady takich funkcji to automatyczne wyłączanie się płyty po zdjęciu garnka czy blokada panelu sterowania przed przypadkowym włączeniem. Wybierając płytę indukcyjną, warto upewnić się, że posiada ona odpowiednie funkcje zabezpieczające.

Cena i gwarancja

Ostatnim, ale nie mniej ważnym aspektem jest cena oraz gwarancja na zakupione urządzenie. Płyty indukcyjne są zazwyczaj droższe niż tradycyjne płyty gazowe czy elektryczne, ale warto pamiętać, że są również bardziej energooszczędne. Przed zakupem warto porównać ceny różnych modeli oraz zwrócić uwagę na długość i warunki gwarancji. Dobrej jakości płyta indukcyjna powinna służyć przez wiele lat, dlatego warto zainwestować w urządzenie renomowanej marki.