Artykuł sponsorowany

W jakich przypadkach wskazane jest zastosowanie implantów zębowych?

W jakich przypadkach wskazane jest zastosowanie implantów zębowych?

Implanty zębowe są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem w przypadku utraty zębów. Dzięki nowoczesnym technologiom oraz wysokiemu poziomowi specjalistów w Polsce, pacjenci mogą cieszyć się estetycznym i trwałym uzupełnieniem brakujących zębów. W jakich przypadkach warto zdecydować się na takie rozwiązanie i jakie są jego zalety?

Przeczytaj również: Jak trwałe są implanty zębowe?

Utrata pojedynczego zęba

Jednym z najczęstszych przypadków, w których wskazane jest zastosowanie implantów zębowych, jest utrata pojedynczego zęba. Implant może być doskonałą alternatywą dla tradycyjnych mostów, które wymagają szlifowania sąsiednich zębów. Implant pozwala na odbudowę korony zęba, nie naruszając zdrowia innych zębów. Ponadto, dzięki swojej konstrukcji, implant zapewnia stabilność i funkcjonalność na równi z naturalnym zębem.

Brak kilku zębów w jednym łuku

W przypadku braku kilku zębów w jednym łuku, implanty mogą być wykorzystane do wykonania mostu na implantach lub jako podpora dla protez ruchomych. Most na implantach pozwala na odbudowę brakujących zębów bez konieczności noszenia protezy ruchomej, co jest dla wielu pacjentów dużym ułatwieniem. Implanty zębów w Poznaniu zapewniają stabilność i komfort noszenia, a także minimalizują ryzyko uszkodzenia błony śluzowej jamy ustnej.

Utrata wszystkich zębów

Implanty zębowe są również doskonałym rozwiązaniem dla osób, które straciły wszystkie zęby. W takim przypadku można zastosować tzw. całkowitą odbudowę na implantach, która polega na wszczepieniu kilku implantów w żuchwę lub szczękę i umocowaniu na nich stałej konstrukcji protetycznej. Dzięki temu pacjent odzyskuje pełną funkcjonalność zgryzu oraz estetyczny wygląd uśmiechu.

Implanty zębowe to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na trwałe i estetyczne uzupełnienie brakujących zębów. Warto zdecydować się na taką opcję, gdyż przyczynia się ona do poprawy jakości życia pacjentów oraz pozwala zachować zdrowie pozostałych zębów. Przed podjęciem decyzji o wszczepieniu implantów warto skonsultować się ze specjalistą, który oceni stan jamy ustnej i dobierze najlepsze dla nas rozwiązanie.