Artykuł sponsorowany

Na czym polega ortokorekcja?

Na czym polega ortokorekcja?

Ortokorekcja, znana również jako korekcja wzroku nocna, to innowacyjna metoda korygowania wad refrakcyjnych oka, takich jak krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm. Stosowanie tej metody pozwala na poprawę jakości widzenia bez konieczności noszenia okularów lub soczewek kontaktowych w ciągu dnia. W artykule przedstawimy na czym polega ortokorekcja oraz jakie są jej zalety i wady.

Jak działa ortokorekcja?

Ortokorekcja opiera się na zastosowaniu specjalnych soczewek ortokeratologicznych, które noszone są wyłącznie w nocy. Soczewki te mają za zadanie delikatnie zmieniać kształt rogówki oka, co prowadzi do korygowania wady refrakcyjnej. W ciągu dnia pacjent nie musi nosić żadnych okularów ani soczewek kontaktowych, a jego wzrok jest znacznie lepszy niż przed zastosowaniem metody ortokorekcji. Warto dodać, że efekt działania soczewek ortokeratologicznych jest tymczasowy – jeśli pacjent przestanie ich używać, rogówka powróci do swojego pierwotnego kształtu.

Ortokorekcja jest dostępna w wielu gabinetach okulistycznych na terenie całego kraju. W ostatnim czasie zauważalny jest wzrost zainteresowania tą metodą wśród mieszkańców mniejszych miast, takich jak Piotrków Trybunalski. Ortokorekcja w Piotrkowie Trybunalskim może być przeprowadzona w specjalistycznych gabinetach, które oferują kompleksową diagnostykę oraz indywidualne podejście do każdego pacjenta. Ważne jest jednak, aby wybrać placówkę z doświadczonymi specjalistami i nowoczesnym sprzętem.

Jakie są zalety i wady ortokorekcji?

Wśród zalet ortokorekcji można wymienić przede wszystkim poprawę jakości widzenia bez konieczności noszenia okularów czy soczewek kontaktowych w ciągu dnia. Metoda ta jest szczególnie polecana osobom uprawiającym sporty, a także tym, którzy z różnych przyczyn nie chcą lub nie mogą poddać się zabiegowi laserowej korekcji wzroku. Ortokorekcja jest również mniej inwazyjna niż inne metody korygowania wad wzroku. Wady tej metody to przede wszystkim konieczność noszenia soczewek ortokeratologicznych każdej nocy oraz fakt, że efekt działania soczewek jest tymczasowy. Ponadto, ortokorekcja nie jest odpowiednia dla każdego pacjenta – jej skuteczność zależy od indywidualnych cech oka oraz rodzaju i stopnia wady refrakcyjnej.