Artykuł sponsorowany

Korekcja wad wzroku - sposoby

Korekcja wad wzroku - sposoby

Korekcja wad wzroku jest niezwykle istotna dla zachowania dobrego zdrowia oczu oraz jakości życia. Współcześnie istnieje wiele metod, które pozwalają na skuteczne leczenie różnych wad wzroku, takich jak krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm. W poniższym artykule przedstawiamy najpopularniejsze sposoby korekcji wad wzroku dostępne na polskim rynku.

Okulary korekcyjne - klasyczne rozwiązanie

Okulary korekcyjne to najbardziej popularna i najłatwiejsza metoda jeśli chodzi o proces, jakim jest korekcja wad wzroku. Dzięki odpowiednio dobranym soczewkom okulary pozwalają na skupienie obrazu na siatkówce oka, co prowadzi do poprawy ostrości widzenia. Okulary są stosowane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, a ich zaletą jest możliwość łatwej wymiany soczewek w razie pogorszenia się wzroku. Ponadto okulary są również elementem mody i mogą podkreślać styl oraz osobowość noszącego je. W Polsce dostępnych jest wiele salonów optycznych oferujących szeroki wybór oprawek oraz soczewek korekcyjnych.

Soczewki kontaktowe - alternatywa dla okularów

Soczewki kontaktowe to kolejna popularna metoda korekcji wad wzroku, która polega na noszeniu cienkich, elastycznych soczewek bezpośrednio na powierzchni oka. Soczewki kontaktowe są szczególnie polecane dla osób aktywnych fizycznie oraz tych, którzy nie chcą nosić okularów. W Polsce dostępne są różne rodzaje soczewek kontaktowych, takie jak jednodniowe, dwutygodniowe czy miesięczne. Dla osób z astygmatyzmem czy innymi specyficznymi wadami wzroku istnieją również soczewki toryczne czy progresywne. Ważne jest jednak regularne kontrolowanie stanu oczu oraz dbanie o higienę podczas użytkowania soczewek kontaktowych.

Korekcja laserowa - nowoczesna metoda leczenia

Korekcja laserowa to innowacyjna metoda leczenia wad wzroku polegająca na zmianie kształtu rogówki za pomocą lasera. W Polsce najbardziej popularnymi metodami korekcji laserowej są LASIK, LASEK i ReLEx SMILE. LASIK to metoda polegająca na tworzeniu cienkiego płatka rogówki, który jest następnie uniesiony, a laser kształtuje powierzchnię rogówki. LASEK to technika podobna do LASIK, ale nie tworzy się płatka rogówki, co sprawia, że jest to metoda bardziej odpowiednia dla osób z cieńszą rogówką. ReLEx SMILE to najnowsza metoda korekcji laserowej, która polega na wykonaniu małego nacięcia w rogówce i usunięciu odpowiedniej ilości tkanki za pomocą lasera.