Artykuł sponsorowany

Jakie domowe sprzęty można zastawić w lombardzie?

Jakie domowe sprzęty można zastawić w lombardzie?

Czasami zdarza się, że pilnie potrzebujemy gotówki, a banki i instytucje finansowe nie są w stanie zaoferować szybkiego rozwiązania. W takich sytuacjach warto rozważyć skorzystanie z usług lombardu, który jest w stanie udzielić pożyczki pod zastaw różnych przedmiotów. W Polsce lombardy cieszą się dużym zainteresowaniem, a lista przedmiotów, które można w nich zastawić, jest naprawdę szeroka. Poniżej przedstawiamy trzy kategorie sprzętów domowych, które można zastawić w lombardzie.

Elektronika i sprzęt RTV

Jednymi z najczęściej zastawianych przedmiotów w lombardach są elektroniczne gadżety oraz sprzęt RTV. Telewizory, konsolki do gier, smartfony czy tablety to tylko niektóre z urządzeń, które można zastawić w celu uzyskania dodatkowej gotówki. Warto jednak pamiętać, że wartość pożyczki będzie uzależniona od aktualnej wartości rynkowej danego przedmiotu oraz jego stanu technicznego. Przed sprzedażą RTV w Krotoszynie w lombardzie warto sprawdzić funkcjonowanie sprzętów oraz upewnić się, że posiadają wszystkie niezbędne akcesoria.

Sprzęt AGD

Kolejną kategorią przedmiotów, które można zastawić w lombardzie, jest sprzęt AGD. Pralki, lodówki, zmywarki czy kuchenki mikrofalowe to tylko niektóre z urządzeń, które mogą zostać przyjęte jako zabezpieczenie pożyczki. Podobnie jak w przypadku sprzętu RTV, wartość pożyczki będzie uzależniona od aktualnej wartości rynkowej oraz stanu technicznego urządzenia. Przed zastawieniem sprzętu AGD warto upewnić się, że jest on sprawny i nie posiada uszkodzeń mogących wpłynąć na jego wartość.

Narzędzia i sprzęt ogrodowy

W lombardach można również zastawić różnego rodzaju narzędzia oraz sprzęt ogrodowy. Wiertarki, pilarki łańcuchowe, kosiarki czy myjki ciśnieniowe to tylko niektóre z przedmiotów, które mogą zostać przyjęte jako zabezpieczenie pożyczki. Warto jednak pamiętać, że podobnie jak w przypadku innych kategorii sprzętu, wartość pożyczki będzie uzależniona od aktualnej wartości rynkowej oraz stanu technicznego przedmiotu. Przed oddaniem narzędzi do lombardu warto sprawdzić ich funkcjonowanie oraz upewnić się, że są w dobrym stanie.

Podsumowując, w lombardach można zastawić wiele różnych przedmiotów, w tym także sprzęt elektroniczny, AGD czy narzędzia. Warto jednak pamięć, że wartość pożyczki będzie uzależniona od aktualnej wartości rynkowej oraz stanu technicznego przedmiotu. Przed zastawieniem sprzętu warto upewnić się, że jest on sprawny i nie posiada uszkodzeń mogących wpłynąć na jego wartość.