Artykuł sponsorowany

Jak wybrać etykiety na kosmetyki?

Jak wybrać etykiety na kosmetyki?

Pierwszym krokiem w wyborze etykiet na kosmetyki jest zdecydowanie się na materiał, z którego będą wykonane. Etykiety mogą być drukowane na różnych materiałach, takich jak papier, folia poliestrowa, folia polipropylenowa czy folia PVC. Papier jest najbardziej ekonomicznym materiałem, ale może nie być odpowiedni dla produktów narażonych na wilgoć czy tłuste substancje. Folia poliestrowa jest trwała i odporna na działanie chemikaliów, dzięki czemu doskonale sprawdza się w przypadku kosmetyków. Folia polipropylenowa jest elastyczna i odporna na wilgoć, natomiast folia PVC cechuje się dużą wytrzymałością mechaniczną.

Rodzaj kleju

Kolejnym istotnym aspektem przy wyborze etykiet na kosmetyki jest rodzaj kleju. Kleje stosowane do produkcji etykiet mogą być stałe, czyli trudno usuwalne, lub chwilowe (łatwo usuwalne). Kleje stałe są zalecane dla kosmetyków, które mają być przechowywane przez dłuższy czas, np. w łazienkach, gdzie etykieta może być narażona na działanie wilgoci. Kleje chwilowe sprawdzają się natomiast w przypadku próbek czy promocyjnych opakowań, które mają być szybko zużyte i wyrzucone.

Technika druku

Wybierając etykiety na kosmetyki, warto również zwrócić uwagę na technikę druku. Najpopularniejsze metody druku etykiet to druk cyfrowy, fleksograficzny oraz offsetowy. Druk cyfrowy jest idealny dla małych i średnich nakładów oraz umożliwia szybką realizację zamówienia. Druk fleksograficzny sprawdzi się w przypadku dużych nakładów etykiet oraz gdy wymagana jest wysoka jakość druku. Druk offsetowy oferuje najwyższą jakość druku, ale jest mniej elastyczny niż druk cyfrowy i fleksograficzny.

Projekt graficzny

Oprócz wyboru materiału, kleju i techniki druku, istotne jest także zaprojektowanie atrakcyjnej grafiki na etykietach kosmetyków. Warto zainwestować w profesjonalne usługi grafika, który pomoże stworzyć spójny i czytelny projekt, oddający charakter marki oraz spełniający wymogi prawne dotyczące oznaczenia produktów kosmetycznych. Ważne jest również, aby projekt był dostosowany do kształtu i wielkości opakowania, na którym ma się znaleźć etykieta.