Artykuł sponsorowany

Jak mocowane są balustrady balkonowe?

Jak mocowane są balustrady balkonowe?

Balustrady balkonowe to nie tylko element dekoracyjny, ale przede wszystkim konstrukcja zapewniająca bezpieczeństwo. Dlatego tak ważne jest, aby prawidłowo je zamontować. W artykule przedstawiamy, jak mocowane są balustrady balkonowe oraz jakie materiały i technologie stosuje się w tym celu.

Materiały używane do produkcji balustrad

Balustrady balkonowe w Krakowie produkowane są z różnych materiałów, które wpływają na ich wytrzymałość, estetykę i sposób montażu. Najpopularniejsze to stal nierdzewna, aluminium, szkło oraz drewno. Stal nierdzewna i aluminium charakteryzują się wysoką wytrzymałością na korozję, co sprawia, że są idealne do zastosowania na zewnątrz. Szkło hartowane jest odporne na uszkodzenia mechaniczne i wpływ warunków atmosferycznych, a także pozwala na zachowanie widoczności i przepuszczanie światła. Drewno natomiast nadaje balustradom naturalny wygląd i ciepło, ale wymaga regularnej konserwacji.

Techniki montażu balustrad balkonowych

W zależności od rodzaju balustrady i materiału, z jakiego jest wykonana, stosuje się różne techniki montażu. W przypadku balustrad stalowych i aluminiowych najczęściej wykorzystuje się system punktowy, słupkowy lub szynowy. Montaż punktowy polega na przymocowaniu balustrady do konstrukcji balkonu za pomocą specjalnych łączników, natomiast montaż słupkowy opiera się na zastosowaniu pionowych słupków, do których przymocowuje się elementy balustrady. W przypadku montażu szynowego, balustrada jest mocowana do szyn zamocowanych na podłodze lub ścianie.

Sposób mocowania szklanych balustrad

Balustrady szklane są coraz częściej wybierane ze względu na ich nowoczesny wygląd i właściwości przepuszczające światło. Montaż tego rodzaju balustrad może być realizowany za pomocą systemu punktowego, słupkowego lub ramowego. W przypadku montażu punktowego stosuje się specjalne łączniki, które przymocowuje się do szkła i konstrukcji balkonu. Montaż słupkowy polega na umieszczeniu szklanych paneli pomiędzy pionowymi słupkami, natomiast montaż ramowy opiera się na zastosowaniu ramy aluminiowej lub stalowej, która otacza i wspiera panele szklane.