Artykuł sponsorowany

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Wybór odpowiednich okularów to nie lada wyzwanie, zwłaszcza że oprócz względów estetycznych, muszą one także spełniać swoją podstawową funkcję – poprawiać jakość naszego widzenia. Dobór odpowiedniej oprawki może wpłynąć na nasz wygląd, komfort noszenia i pewność siebie. Warto więc poznać kilka wskazówek, które pomogą nam wybrać okulary idealnie dopasowane do kształtu naszej twarzy.

Okrągła twarz – jakie okulary wybrać?

Osoby o okrągłym kształcie twarzy charakteryzuje brak wyraźnych kątów oraz szerokie czoło i buzia. W takim przypadku warto zwrócić uwagę na oprawki, które optycznie wysmuklą twarz oraz dodadzą jej konturów. Okulary o prostokątnych lub kwadratowych kształtach będą najlepszym rozwiązaniem, gdyż ich geometryczne linie sprawią, że twarz nabierze bardziej wyrazistego charakteru. Warto również postawić na oprawki o cienkich ramkach lub bezramkowe, które nie będą przytłaczać delikatnych rysów twarzy. Jeśli chodzi o estetyczne okulary, Piła jest miastem, w którym skorzystamy z usług specjalistów takich jak np. Optyk Weber.

Owalna twarz – jaki fason okularów będzie najlepszy?

Owalna twarz uważana jest za uniwersalną i proporcjonalną, dlatego osoby z takim kształtem twarzy mają szeroki wybór oprawek. Warto jednak zwrócić uwagę na to, by okulary nie były zbyt szerokie ani zbyt wąskie w stosunku do twarzy. Dobrym wyborem będą zarówno okulary o prostokątnych, jak i okrągłych kształtach, które podkreślą harmonię rysów twarzy. Osoby o owalnej twarzy mogą również eksperymentować z różnymi kolorami i wzorami oprawek, aby dodać swojemu wyglądowi oryginalności.

Kwadratowa twarz – jakie okulary będą pasować?

Kwadratowa twarz charakteryzuje się szerokim czołem, mocno zaznaczonymi kośćmi policzkowymi i szeroką żuchwą. W przypadku takiego kształtu twarzy warto postawić na okulary o zaokrąglonych kształtach, które złagodzą wyraziste rysy i dodadzą twarzy delikatności. Okulary o owalnych lub okrągłych oprawkach będą idealnym rozwiązaniem, gdyż sprawią, że twarz nabierze bardziej miękkiego charakteru. Warto również unikać ciężkich i masywnych ram, które mogą przytłaczać rysy twarzy oraz eksperymentować z różnymi kolorami i wzorami oprawek, aby dodać swojemu wyglądowi indywidualności.