Artykuł sponsorowany

Ile kosztuje szyba Audi A4 B6?

Ile kosztuje szyba Audi A4 B6?

To pytanie zadaje sobie wielu właścicieli tego popularnego modelu samochodu. Wymiana szyby w aucie to często konieczność, zwłaszcza w przypadku uszkodzeń powstałych na skutek kamienia czy innych drobnych przedmiotów. Warto więc wiedzieć, jakie są ceny szyb do Audi A4 B6 i gdzie można je nabyć.

Ceny szyb przednich i tylnych

Szyby do Audi A4 B6 występują w różnych wariantach, co wpływa na ich cenę. Szyby przednie (tzw. "przednia szyba") są zazwyczaj droższe od tylnych (tzw. "tylna szyba"). Dla przykładu, cena nowej przedniej szyby do Audi A4 B6 może wynosić od 800 zł do nawet 1500 zł, w zależności od producenta i jakości szkła. Z kolei za tylną szybę trzeba zapłacić średnio od 600 zł do 1100 zł.

Szyby boczne i dachowe

W przypadku szyb bocznych oraz dachowych cena również zależy od producenta i jakości szkła. Szyby boczne do Audi A4 B6 można nabyć już za około 250 zł, jednak warto pamiętać, że tańsze produkty mogą być mniej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Szyby dachowe są nieco droższe – ich cena zaczyna się od około 500 zł, a może sięgnąć nawet 1000 zł.

Oryginalne czy zamienniki

Podczas zakupu szyby do Audi A4 B6 warto zastanowić się, czy wybrać oryginalne części, czy zdecydować się na tańsze zamienniki. Oryginalne szyby produkowane są przez firmę Pilkington, która jest dostawcą dla wielu marek samochodów, w tym Audi. Ich cena jest zazwyczaj wyższa niż zamienników, ale gwarantują one lepszą jakość i trwałość. Zamienniki są tańszą alternatywą, jednak mogą różnić się jakością wykonania oraz odpornością na uszkodzenia.

Decydując się na wymianę szyby w swoim Audi A4 B6, warto rozważyć wszystkie dostępne opcje oraz porównać ceny w różnych serwisach i sklepach motoryzacyjnych. Pamiętajmy również, że montaż szyby to równie ważny element, jak jej jakość – warto więc zlecić ten zabieg profesjonalistom, aby uniknąć problemów w przyszłości. Warto również sprawdzić, czy nasze ubezpieczenie samochodu pokrywa koszty wymiany szyby, gdyż w niektórych przypadkach może to znacznie obniżyć wydatki. Dbajmy o regularne przeglądy i konserwację naszego auta, aby uniknąć niepotrzebnych uszkodzeń i kosztów związanych z wymianą szyb.