Artykuł sponsorowany

Gdzie znajdują zastosowanie szokówki?

Gdzie znajdują zastosowanie szokówki?

Szokówki, czyli komory szokowego schładzania i zamrażania, zyskują coraz większą popularność wśród właścicieli zakładów i lokali gastronomicznych. Zainteresowanie tymi urządzeniami rośnie, gdyż pozwalają one na utrzymanie dłużej świeżości produktów oraz zachowanie ich walorów smakowych. W tym artykule dowiesz się, gdzie znajdują zastosowanie szokówki oraz dlaczego warto je wybrać.

Zastosowanie szokówek w gastronomii

Szokówki doskonale sprawdzają się zarówno jako wyposażenie dużych zakładów przetwórczych, jak i małych lokali gastronomicznych. Dzięki zastosowaniu mechanizmu zimnego nawiewu, który gwałtownie obniża temperaturę produktów żywnościowych, można zachować ich niezmienioną strukturę oraz wszystkie walory po rozmrożeniu. Szokówki są więc idealnym rozwiązaniem dla restauracji, barów czy kawiarni, które chcą podawać swoim klientom świeże i smaczne potrawy.

Warto zainwestować w szokówkę, gdyż pozwala ona na utrzymanie dłużej świeżości produktów oraz zachowanie ich walorów smakowych. Sprzedaż szokówki w Dzierżoniowie oraz na terenie całego kraju to doskonała okazja, by wyposażyć swój lokal gastronomiczny w nowoczesne i praktyczne urządzenie.

Technologia schładzania i mrożenia szokowego

W odróżnieniu od tradycyjnych metod mrożenia, szokówki działają znacznie szybciej i skuteczniej. Wyposażone w wydajny agregat oraz systemy wentylacyjne, pozwalają na zapewnienie skutecznej cyrkulacji powietrza w komorze. Zimny nawiew powietrza o temperaturze wynoszącej aż -25°C błyskawicznie schładza żywność, przedłużając jej świeżość i trwałość. Dzięki temu produkty umieszczone w szokówce zachowują swój oryginalny wygląd (kolor i konsystencję) oraz walory jakościowe (zapach i smak).

Multifunkcyjność szokówek

Jedną z zalet szokówek jest ich wszechstronność. Poza funkcją chłodzenia i mrożenia, urządzenie można wykorzystywać również do obróbki termicznej żywności. Dzięki temu właściciele lokali gastronomicznych mogą zaoszczędzić miejsce oraz pieniądze na zakup dodatkowego sprzętu. Szokówki są więc nie tylko praktyczne, ale także ekonomiczne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy z branży gastronomicznej.