Artykuł sponsorowany

Czy frankowicze mogą liczyć na profesjonalną pomoc?

Czy frankowicze mogą liczyć na profesjonalną pomoc?

Frankowicze, czyli osoby posiadające kredyty we frankach szwajcarskich, od lat borykają się z problemami związanymi z wysokimi ratami oraz niekorzystnymi przelicznikami walutowymi. W ostatnich latach jednak coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnych firm, które pomagają w renegocjacji warunków kredytów. Czy warto zdecydować się na taką pomoc i jakie są jej korzyści dla frankowiczów?

Opcje pomocy dla frankowiczów

Frankowicze mają kilka możliwości, jeśli chodzi o uzyskanie pomocy w sprawie swojego kredytu. Mogą zwrócić się do banku, w którym zaciągnęli kredyt, aby spróbować renegocjować warunki umowy. W praktyce jednak banki rzadko zgadzają się na zmianę warunków, a nawet jeśli to robią, to często nie są to zmiany korzystne dla klienta. Dlatego też wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług firm doradczych, które specjalizują się w pomocy frankowiczom. Takie firmy oferują m.in. analizę umowy kredytowej, pomoc w negocjacjach z bankiem oraz reprezentowanie klienta przed sądem, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jeśli chodzi o pomoc, jakiej oczekują frankowicze, Poznań jest miastem, w którym skorzystamy z usług specjalistów takich jak np. Michał Sierpiński.

Korzyści wynikające z profesjonalnej pomocy

Skorzystanie z usług profesjonalnej firmy doradczej może przynieść frankowiczom wiele korzyści. Przede wszystkim, eksperci z takiej firmy mają duże doświadczenie w negocjacjach z bankami oraz znajomość przepisów prawnych dotyczących kredytów walutowych. Dzięki temu są w stanie uzyskać dla swoich klientów lepsze warunki kredytu, niż te, które byliby w stanie wynegocjować samodzielnie. Ponadto profesjonalna pomoc może również uchronić frankowiczów przed nieuczciwymi praktykami banków, takimi jak np. narzucanie niekorzystnych zmian w umowie kredytowej.

Potencjalne ryzyko i koszty

Oczywiście, skorzystanie z usług profesjonalnej firmy doradczej wiąże się również z pewnym ryzykiem i dodatkowymi kosztami. Przede wszystkim, nie wszystkie firmy oferujące pomoc frankowiczom są rzetelne i uczciwe. Dlatego warto dokładnie sprawdzić opinie o danej firmie oraz jej historię sukcesów przed podjęciem współpracy. Ponadto, usługi takiej firmy są płatne – często opłata jest pobierana jako procent od uzyskanej kwoty oszczędności na kredycie. Warto więc dokładnie przeanalizować, czy potencjalne korzyści wynikające z renegocjacji warunków kredytu będą wystarczająco duże, aby zrekompensować koszty związane z profesjonalną pomocą.